Що таке сублімація?

Ми виробляємо на нашому сучасному обладнанні за допомогою унікальної та інноваційної технології, яка називається сублімаційним сушінням. Основні принципи сублімаційного сушіння походять від процесу сублімації. Сублімація — це процес фазового переходу від твердої речовини до газу без переходу в проміжну рідку фазу.

У наших сублімаційних сушарках волога видаляється з продукту до 98% під низьким вакуумом і низькою температурою. Вакуумне середовище, створене нашими сублімаційними сушарками для зниження тиску повітря в їхніх камерах, ініціює фазовий перехід води з кристалів льоду на газоподібну без танення, що має значний вплив на запобігання кашоподібного та зморщеного вигляду готових продуктів. Тому ліофілізований продукт все ще виглядає як свіжий продукт, а не кашоподібної форми. Оскільки вакуум робить можливим сублімацію при низькій температурі, ліофілізовані продукти зберігають свою форму, аромат, смак, колір, вміст вітамінів і поживних речовин. Таким чином, ліофільна сушка відома як найкраща техніка сушіння термочутливих харчових продуктів.

Історія

Ліофілізаційне сушіння також відоме як ліофілізація, яке було винайдено в 1906 році. На ранніх стадіях його застосовували для збереження сироватки крові завдяки здатності зберігати термочутливі біологічні матеріали. У середині 1900-х років, окрім фармацевтичної промисловості, це було почали використовувати в їжу. Ліофілізовані продукти стали основною їжею космонавтів і пайком військових. Зараз ліофілізовані продукти використовуються для приготування розчинної кави, пластівців, граноли, супів швидкого приготування, готових до вживання страв, натуральних харчових ароматизаторів і барвників, харчових продуктів для рюкзаків, кормів для домашніх тварин і окремих закусок.

  • Без добавок

    Ліофілізовані продукти не потребують додавання добавок для збереження, оскільки рівень активності води в них становить приблизно 0,2, де бактерії ніколи не ростуть.

  • Поживні

    Сублімовані продукти, який часто вважають найближчими до свіжого продукту, зберігають більшу частину своєї поживності.

  • Колір та форма

    Процес також зберігає фактичний колір і форму вихідної сировини, запевняючи споживачів, що вони отримують справжні фрукти та овочі у своєму раціоні.

  • Термін зберігання

    Ліофілізовані продукти можуть зберігатися до 20 років у належній упаковці та зберіганні завдяки низькому вмісту вологи (3%) без будь-яких добавок чи консервантів.

  • Зручно

    Сублімація видаляє близько 97% вмісту води в харчових продуктах, тому вага цих продуктів зменшується на 90%. Легкі ліофілізовані продукти дуже зручні та зручні для подорожей та тривалих змагань на витривалість.

  • Хрустка текстура

    Оскільки вони мають більш хрустку текстуру, вони є сильною альтернативою нездоровим хрустким закускам. Крім того, ця текстура збільшує споживання фруктів і овочів для дітей.

1 6

Популярні питання про сублімацію

Що таке сублімаційна сушка?

Сублімаційне сушіння є найсучаснішою технологією зневоднення. Молекули льоду всередині заморожених продуктів видаляються шляхом сублімації (перехід безпосередньо з твердого стану в газоподібний) під низьким тиском і низькою температурою.

Що таке ліофілізація?

Ліофілізація є синонімом сублімаційної сушки, яке зазвичай використовується в академії та фармацевтичній промисловості.

Як здійснюється сублімаційна сушка?

Основний принцип сублімаційного сушіння походить від процесу сублімації в спеціалізованих машинах під тисячною часткою атмосферного тиску. Сублімація — це процес фазового переходу від твердої речовини до газу без переходу в проміжну рідку фазу. Заморожені продукти надходять у процес і починають сушитися приблизно 24 години при температурі 40°C.

Яка різниця між сублімаційним сушінням і сушінням на повітрі (звичайним сушінням)?

Традиційне сушіння, також відоме як процес сушіння на повітрі, — це метод випаровування води з фруктів за допомогою гарячого повітря (~70 °C) для сушіння. В результаті циркуляції гарячого повітря втрата поживної цінності, вітамінів і вихідної якості набагато більша, ніж втрата сублімаційної сушки. Ліофілізовані фрукти зберігають форму, аромат, смак, колір, вміст вітамінів і поживних речовин. Таким чином, ліофільна сушка відома як найкраща техніка сушіння термочутливих харчових продуктів. Крім втрати поживних цінностей і оригінальних властивостей, продукти, висушені на повітрі, не можуть зберігатися без добавок так довго, як продукти, висушені заморожуванням, через те, що містять вищий рівень вологи.

Чи корисні сублімовані фрукти?

Завдяки фундаментальному принципу сублімаційної сушки продукти можуть зберігати свої харчові цінності, оригінальні властивості та термін придатності без додавання цукру чи консервантів. Між свіжими та ліофілізованими фруктами майже немає різниці щодо здоров’я. Крім того, вони контролюються міжнародними нормами якості, які охоплюють шкідників і мікробіологічний аналіз. Цей процес робить ліофілізовані фрукти безпечнішими за свіжі.

Чи містять сублімовані фрукти консерванти?

Сублімовані фрукти не потребують консервантів, щоб зберегти термін зберігання, оскільки вони мають низький коефіцієнт вологи (~3%), де не можуть рости цвіль, дріжджі та бактерії. А саме, немає води та мікробіологічного життя, яке призводить до псування. Крім того, вони можуть зберегти свій свіжий смак завдяки зневодненню за низьких температур (~40°C) без додавання цукру чи підсолоджувача.

Який термін зберігання ліофілізованих фруктів?

Через низьку вологість і рівень активності води їх термін служби в академічних дослідженнях оцінюється приблизно в 20 років. Однак термін придатності регулюється державною харчовою установою.

Як сублімовані фрукти можуть довго зберігатися без консервантів?

Погіршення харчових продуктів відбувається в результаті мікробіологічної активності, яка оцінюється активністю води (AW). Якщо AW нижче 0,8 бактерії, якщо він нижче 0,6 дріжджі та цвілі не можуть жити. 0,6 — безпечний рівень, що гарантує безпеку зберігання сухофруктів. Значення AW ліофілізованих фруктів становить близько 0,2, де практично не спостерігаються вода та мікробіологічна активність. Низьке значення AW запобігає терміну зберігання ліофілізованих фруктів без консервантів.

Наскільки сублімовані фрукти зберігають свою харчову цінність порівняно зі свіжими?

Процес сублімації видаляє лише воду з фруктів. Клітковина, вітаміни та антиоксиданти залишаються у фруктах. А ліофілізовані фрукти втрачають лише 3% поживної цінності порівняно зі свіжими фруктами в цьому процесі. Але це порівняння проводиться під час збору врожаю. У нашому повсякденному житті зібрані плоди проводять дні в сховищах, транспортних засобах, складах і холодильниках. Протягом цього часу вони продовжують втрачати поживну цінність та інші. З цієї причини ліофілізовані фрукти, вироблені через короткий час після збирання, повинні мати вищу харчову цінність, ніж свіжі.

Скільки ваги втрачають свіжі фрукти після сублімаційної сушки?

У середньому вміст води в готових до вживання (очищених, без кісточок тощо) фруктах і овочах становить 86% і 90% відповідно. З їжі можна видалити майже повний вміст води, і вага фруктів зменшується до 1:7, а овочів — до 1:10.

Скільки часу займає процес сублімаційного сушіння?

Незважаючи на те, що це залежить від форми, розміру та формату різання продукту, це займає від 20 до 48 годин.

Чи можна зробити сублімовані фрукти в домашніх умовах?

Хоча сублімаційні сушарки та процеси сублімаційної сушки виконуються в умовах промислового виробництва, на ринку існують спрощені сублімаційні сушарки для домашнього використання.

Вам сподобається